Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
22-letni Robert T. odpowie za kierowanie skuterem na podwójnym gazie. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalili mundurowi mężczyzna ma na koncie również włamanie i usiłowanie włamania.

W piątek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Kalinowo motorowerem jeździ nietrzeźwy mężczyzna wraz z pasażerem.

Funkcjonariusze wykonując czynności ustalili, że kierowcą motoroweru był 22-letni Robert T. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że Robert T. kierował skuterem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał już zarzut za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Teraz za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10.

Policjanci ustalili także, że wcześniejszej nocy z 24 na 25 września bieżącego roku mężczyzna włamał się do budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzbowo skąd dokonał kradzieży butelki wódki oraz torby od laptopa, czym spowodował straty w wysokości 120 zł. Robert T. usiłował także włamać się domku letniskowego znajdującego się na tej samej posesji, jednak nie udało mu się pokonać zabezpieczeń w drzwiach wejściowych, przy czym czynów tych dopuścił się działając w warunkach recydywy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu za to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego