Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Od 1 października 2009 roku wszystkie zgłoszenia kierowane numer ratunkowy "112" odbierane będą w Powiatowym Centrum Ratowniczym. Do tej pory odbierane były tylko zgłoszenia z telefonii stacjonarnej. Połączenia z telefonów komórkowych kierowane były do Komendy Powiatowej Policji. W centrum, które znajduje się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku służbę pełnią dyżurni Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Korzystanie z numeru 112 jest bezpłatne i umożliwia połączenie ze służbami ratowniczymi o każdej porze dnia i nocy.

Europejski Numer Alarmowy 112 to numer alarmowy do wykorzystania wtedy, gdy nie umiemy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze 3 aktualnych numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.

W dalszym ciągu podstawowymi numerami telefonów pod które należy dzwonić, aby uzyskać najszybszy kontakt z wybraną służbą, pozostają:
• Policja - 997
• Straż Pożarna - 998
• Pogotowie Ratunkowe - 999

Używanie numeru "112" w sposób nieuzasadniony będzie skutkowało przewidzianymi prawem sankcjami karnymi.
Identyfikacja numeru telefonu rozmówcy, lokalizacja miejsca wykonania połaczenia z telefonu komórkowego i stacjonarnego, nagrywanie i rejestrowanie prowadzonych rozmów, mogą zostać wykorzystane do ustalenia zasadności wezwania służb ratowniczych, a także do ustalenia danych osoby wywołującej alarm fałszywy.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego