Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Instytucja rzecznika praw konsumenta obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Ełczanom "w walce" z nieuczciwymi przedsiębiorcami pomaga Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Dariusz Dracewicz.


Dariusz Dracewicz,
powiatowy rzecznik
praw konsumenta w Ełku
Foto: oficjalna strona
W bieżącym roku powiatowy rzecznik praw konsumenta w Ełku udzielił do połowy lipca 750 porad, sporządził 17 pozwów, dochodząc praw poszkodowanych klientów. W 15 sprawach wynik był pozytywny, a dwie są jeszcze w toku.

Najwięcej porad dotyczyło zawyżonych rachunków telefonicznych, nieprawidłowo naliczonego abonamentu, używania materiałów nienależytej jakości w przypadku usług budowlanych.

- Konsumenci najczęściej mieli problem z prawem do reklamacji, m.in. obuwia, telefonów komórkowych, sprzętu RTV i AGD, a także jakością zamawianych usług u tzw. fachowców - mówi Dariusz Dracewicz, powiatowy rzecznik praw konsumenta w Ełku.

Na pomoc powiatowego rzecznika konsumentów możemy liczyć w sytuacji naruszenia interesów indywidualnego konsumenta w styku z przedsiębiorcą.

Bezpłatne informacje udzielane są osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 w biurze rzecznika, które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Ełku przy ul. Piłsudskiego 4 (II p. pok. 94A), a także telefonicznie: 87 621-83-22, kom. 783-883-999,
pocztą elektroniczną: rzecznik.konsumentow@powiat.elk.pl,
przez komunikator gg: 1840107 i skype: rzecznikelk

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego