Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku zaprasza dzieci na spektakle Teatru Cieni "Latarenka" z Poznania.

Zapada ciemność, nastaje cisza publiczność jak sparaliżowana siedzi w bezruchu. - Za chwilę pewnie zjawi się Harry Potter – taka myśl chodzi maluchom po głowie. Nagle coś błyska kłując w oczy światłem latarni. Pojawiają się cienie, nie są to jednak dementorzy, lecz postaci z bajki, którą przedstawia Teatr Cieni "Latarenka". Hipnotyzuje on widzów niezwykłą atmosferą i zupełnie inną, rzadko spotykaną formułą. Niekonwencjonalna forma przedstawień przemawia za pomocą gry światła, cienia i kolorów do wyobraźni małych widzów, dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenosząc ich w tajemniczy świat baśniowych postaci i zdarzeń.

W piątek 23 października w sali konferencyjnej miejskiej biblioteki odbędą się dwa spektakle, adaptacje bajek rosyjskich autorów:

godz. 9.30
"O rybaku i złotej rybce" na podstawie bajki Aleksandra Puszkina

godz. 10.30
"O Księżniczce, która się nigdy nie śmiała" Aleksandra Afanasjewa

Zapraszamy wszystkie maluchy spragnione mocnych wrażeń.
Wstęp jest bezpłatny.


Teatr Cieni "Latarenka" wystąpi w ramach "Kalejdoskopu Kultur – Rosja" imprezy organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku przy współpracy z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie i Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku a współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

iS (MBP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego