Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
24 października (sobota) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, w sali konferencyjnej, odbędzie się koncert Macieja Wróblewskiego. Bard zaśpiewa utwory m.in. Wertyńskiego, Okudżawy, Biczewskiej.

Koncert odbędzie się w ramach „Kalejdoskopu kultur – Rosja”. Po koncercie typowo rosyjski poczęstunek. Wstęp wolny.

Maciej Wróblewski. Debiutował w 1971 roku – spektakularnie i w wielkim stylu wygrywając Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od tego momentu rozpoczął aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Występował w towarzystwie m.in. Zdzisławy Sośnickiej, Ewy Demarczyk, Alicji Majewskiej. Przez wiele lat współpracował także z czołówką kabaretową lat osiemdziesiątych: Marianem Opanią, Wojciechem Młynarskim, Jerzym Kryszakiem, Januszem Gajosem, Krzysztofem Kowalewskim i innymi. Uczestniczył w licznych zagranicznych festiwalach w Czechach, Niemczech, Bułgarii, Belgii, Rumunii oraz na Białorusi.

W czerwcu 2009 roku Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała go złotym medalem, obok aktorki Krystyny Jandy i dziennikarza telewizyjnego Włodzimierza Szaranowicza.

W 2002 roku nagrał i wydał swoją pierwszą płytę „O Pieśni mnie prosisz”, a w marcu 2008 roku następną „Do nieba schody”.

W śpiewanie wkłada całe swoje serce, duszę i emocje, co przy jego niespotykanej skali, barwie, dynamice i sile głosu oraz nietuzinkowych interpretacjach znakomicie przekłada się na emocje słuchających, którzy w trakcie trwania koncertu ulegają wrażeniu, że pędzący w codziennym zgiełku czas, choć na krótko się zatrzymuje. Śpiewając, sam sobie akompaniuje, grając na obmyślonych przez siebie i własnoręcznie konstruowanych, budowanych, unikatowych gitarach, m.in. na 18 strunowej gitaro-lutni, brzmiącej pięknie i potężnie jak cała orkiestra.

iS (MBP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego