Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku otrzymała dziś nowy sprzęt ratowniczy.

Na placu Komendy Powiatowej PSP w Ełku odbył się dziś uroczysty apel z okazji przekazania sprzętu ratowniczego ełckim strażakom. Przekazanie sprzętu ratowniczego miało ton podniosły i oficjalny. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego ełckiej komendy, wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego nastąpiło złożenie meldunku przybyłemu Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP bryg. Janowi Słupskiemu. Następnie nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu.

Ełcka Komenda wzbogaciła się o:

• samochód specjalny z drabiną mechaniczną METZ SD-30, którego zakup został współfinansowany między innymi przez Miasto Ełk;

• łódź aluminiową płaskodenną SILVEREH 420 FROG. Łódź została zakupiona ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska, zaś silnik do łodzi ze środków Miasta Ełku.

• łódź wiosłową MEWA z silnikiem zaburtowym;

• zestaw do wykrywania skażeń chemicznych;

• samochód specjalny kwatermistrzowski Mercedes dla OSP w Ełku, który zostanie zaadoptowany przez strażaków-ochotników na samochód ratownictwa wodno-nurkowego.

Na uroczystość przybyli m.in.: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Ełku Waldemar Pieńkowski, posłowie na Sejm: Andrzej Orzechowski i Wojciech Kossakowski, a także kapelan ełckich strażaków ks. kan. Jan Ostrowski, który dokonał poświęcenia sprzętu.

Sprzęt, w którego posiadanie weszła ełcka Komenda Powiatowej Straży Pożarnej, ułatwi i usprawni pracę strażaków jednostki ratowniczo-gaśniczej, co przełoży się bezpośrednio na sprawność i szybkość działań.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją by podziękować tym, bez których pomocy i wsparcia nie byłoby możliwe doposażenie ełckich strażaków w przekazany sprzęt. Wśród wyróżnionych osób był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który otrzymał Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa.

UM Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego