Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 28 maja 2020 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Szkoły Celne w Ełku
Po raz trzeci odbędzie się Mazurski Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Wiejskich Szkół Podstawowych, pierwszy imieniem Waldemara Makarewicza.

W najbliższy weekend, 5 i 6 grudnia 2009 roku, na terenie Powiatu Ełckiego odbędzie się III Mazurski Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Wiejskich Szkół Podstawowych, w tym roku rozgrywany jako memoriał imienia Waldemara Makarewicza, zmarłego w tym roku działacza sportowego i społecznego.

Patronat nad zawodami objęli m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato, prezes Klubu Piłkarskiego Legii Warszawa Leszek Miklas, Starosta Ełcki Krzysztof Piłat, Wójt Gminy Ełk Antoni Polkowski.

Zgłoszenia do turnieju są przyjmowane do 3 grudnia 2009 pod numerem telefonu 516-106-667. W rywalizacji weźmie udział maksymalnie 16 drużyn, a o zakwalifikowaniu do turnieju decyduje kolejności zgłoszeń. Do tej pory zgłosiły się następujące ekipy: Szkoła Podstawowa w Filipowie, Rękusach, Białej Piskiej, Kotle Dużym, Stradunach, Wiśniowie Ełckim, Nowej Wsi Ełckiej, Prostkach, Rudzie, Pieckach, Baranowie, Szestnie i UKS Biała Piska.

Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w hali sportowej w Stradunach 5 grudnia 2009 o godz. 11:00. Podsumowanie imprezy, którą organizuje Gminne Zrzeszenie LZS w Ełku, zaplanowano na 6 grudnia 2009 o godz. 15:00 w Stradunach. Współorganizatorami zawodów są: Centrum Kultury i Sportu Gminy Ełk, Urząd Gminy w Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Waldemar Makarewicz - wieloletni działacz sportowy, zwłaszcza piłkarski, ale przede wszystkim wielki społecznik i przyjaciel dzieci, odznaczony prestiżowym Orderem Uśmiechu, doceniony tytułami Ełczanina Roku i Społecznika Roku. Waldemar do końca swoich dni upowszechniał sport i kulturę fizyczną wśród młodzieży, zwłaszcza tej, której los nie oszczędził - wychowanków domów dziecka, dzieci z rodzin patologicznych, biednych i popegeerowskich. Dzięki niemu wielu młodych po raz pierwszy w życiu mogło wyjechać poza miejsce zamieszkania. Jego zaangażowanie i współpraca z Klubem Piłkarskim Legia Warszawa oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej sprawiły, iż wiele dzieci mogło na żywo obserwować największe piłkarskie spektakle, a przy okazji spotkać się z gwiazdami - piłkarzami, trenerami, działaczami. Swoją wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie sportu pomagał młodym działaczom sportowym, którzy do dziś czynnie działają. Liczymy, że współpraca, którą Waldemar Makarewicz prowadził z Legią i PZPN-em będzie kontynuowana. Pragniemy, aby pamięć o nim nie zginęła, stąd idea turniejów imienia Waldemara Makarewicza.

Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego