Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Szpital miejski w Ełku wzbogacił się o trzy nowe karetki ratunkowe. Dziś nastąpiło symboliczne przekazanie pojazdów do użytkowania.

Dzięki pozyskaniu prawie 860 tys. zł z Unii Europejskiej zakupiono 3 nowe ambulanse: 2 karetki typu P - podstawowa (dawniej wypadkowa) oraz karetkę typu S - specjalistyczna (dawniej reanimacyjna).

Karetki są jednymi z najlepszych na rynku. Wyposażono je w najnowocześniejsze urządzenia medyczne oraz nawigację GPS. Pojazdy charakteryzują się dużą ergonomią, która ułatwi pracę lekarzom i ratownikom medycznym, a także zapewni możliwie najlepsze warunki do szybkiego i bezpiecznego transportu pacjentów.

W ramach systemu ratownictwa medycznego "Pro-Medica" dysponowała dotychczas 4 karetkami (3 typu "P" oraz 1 typu "S"). Karetki oddane dziś do użytku zastąpią wysłużony już sprzęt. Stare pojazdy będą wykorzystywane nadal np. do transportu międzyszpitalnego.

Nowe karetki zakupiono dzięki dofinansowaniu projektu pod nazwą: „Zakup ambulansów wraz z wyposażeniem przez Mazurskie Centrum Zdrowia Zakład Opieki Zdrowotnej w Ełku "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 - 2013 w ramach Narodowej Strategii Spójności.

Całkowity koszt zakupu karetek to ponad 1 280 000 zł. Kwota dofinansowania wynosi: 859 000 zł. Pozostała część kwoty, a więc ponad 420 000 zł to środki miasta i spółki "Pro-Medica".

iS
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego