Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 25 maja 2020 roku, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Grażyna B. najprawdopodobniej najpierw poprosiła swojego kolegę o zabicie jej męża, a później, kiedy jej mąż umierał, oglądała z mordercą telewizję w tym samym pokoju.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że między 46-letnią Grażyną B. i jej 50-latnim mężem doszło do sprzeczki, w trakcie której mąż miał uderzyć żonę. W odwecie kobieta prawdopodobnie poskarżyła się swojemu koledze. 27-letni Marcin Ł. niewiele się zastanawiając pobił drewnianym kijem 50-latka.

W czasie kiedy ofiara umierała, podejrzany w tym samym pokoju oglądał wraz z żoną ofiary telewizję.

Wczoraj wczesnym rankiem do komendy zgłosiła się Grażyna B. i powiadomiła, że jej mąż leży w domu i nie daje oznak życia. Policjanci natychmiast pojechali to sprawdzić, o zdarzeniu został poinformowany również prokurator i pogotowie. Okazało się, że w mieszkaniu znajdują się zwłoki 50-letniego mężczyzny.

Grupa dochodzeniowo-śledcza, pod nadzorem prokuratora, wykonała na miejscu zdarzenia oględziny kryminalistyczne i inne czynności procesowe. Ciało denata zabezpieczono w prosektorium. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci 50-latka były obrażenia głowy oraz klatki piersiowej.

Teraz 27-latek i 46-latka usłyszą prokuratorskie zarzuty. Marcinowi Ł. za zabicie człowieka grozi dożywocie, natomiast Grażynie B. co najmniej za nieudzielenie pomocy mężowi grozi kara 3-letniego więzienia.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego