Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Na bazie dotychczasowej Szkoły Specjalnej powstaje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W ciągu tygodnia nauki całodobową opiekę znajdzie w nim ponad 100 potrzebujących dzieci. Na weekendy podopieczni ośrodka będą wracali do domów.

- Ełczanie pamiętają o szkole specjalnej, która mieściła się na przeciwko stadionu przy ul. Piłsudskiego. Już od dobrych paru lat tej szkoły tam nie ma. Została przeniesiona na ulicą Grajewską i zmienił się jej charakter - mówi w-ce starosta powiatu ełckiego Ryszard Skawiński.

- Powstał Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, który jest rozwiązaniem o wiele szerszym niż zwykła szkoła specjalna, ponieważ tam zapewnia się dzieciom również opiekę, tworzy się warunki socjalne. W tej chwili dzieci uczące się tam korzystają z bursy międzyszkolnej, ale już rozpoczęła się budowa internatu. Będzie to internat na poziomie europejskim. Projekty pokazują piękny, bardzo funkcjonalny budynek - tłumaczy Skawiński. Będą to trzy kondygnacje. W sumie ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek zostanie połączony z istniejącym już budynkiem szkoły łącznikiem z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i jak mówi Skawiński - będzie ośrodkiem na skalę europejską.

- Dzieci, które wymagają specjalnej troski, które tam trafią będą mieszkać w doskonałych warunkach. W ciągu tygodnia nauki będą miały zapewnioną bardzo fachową opiekę. Będą mieszkać w ośrodku klasy europejskiej. Nie tak dawno oglądałem podobny ośrodek w Poznaniu i kiedy to porównuję do naszego ośrodka to większych różnic nie widzę. A kiedy ten internat powstanie to będziemy mieli placówkę nawet na wyższym poziomie niż ta poznańska - kończy Skawiński.

Inwestycja warta jest ponad 5 i pół miliona złotych i jest dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prace zostaną zakończone do końca 2011 roku.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego