Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Komenda Powiatowa Policji w Ełku ostrzega mieszkańców, szczególnie osoby starsze, przed oszustami chcącymi wyłudzić pieniądze podszywając się za członków rodziny.

Oszuści w trakcie rozmowy telefonicznej przedstawiają się najczęściej jako wnuczek lub bratanek. Sprawcy nakłaniają do udzielenia pożyczki pieniężnej na różne, przeważnie bardzo pilne wydatki. Wskazują konta, na które należy wpłacić żądaną kwotę w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po odbiór pożyczanych pieniędzy zgłaszają się też inne, nieznane osoby wskazane przez domniemanych członków rodziny.

W ostatnim czasie ełcka policja odnotowała już cztery podobne zdarzenia, gdzie ofiarami były starsze osoby.

Aby nie stać się ofiarą przestępstwa nie wolno działać w pośpiechu, przed udzieleniem pożyczki należy odłożyć jej termin na kilka dni. Informację o ewentualnej pożyczce należy też niezwłocznie potwierdzić u innego członka lub najlepiej kilku członków rodziny.

W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania przestępstwa, należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego