Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
W zawiązku z panującymi niskimi temperaturami, policjanci w ramach codziennej służby patrolują miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się bezdomni. Funkcjonariusze odwiedzają między innymi pustostany, ogródki działkowe, poczekalnie dworcowe. Dzięki takim działaniom, podczas ubiegłorocznej zimy nie odnotowano żadnego zgonu z powodu wychłodzenia w powiecie ełckim.

Tylko od piątku do niedzieli ełccy policjanci interweniowali w stosunku do 9 osób narażonych na zamarznięcie. Leżały one na chodnikach, klatkach schodowych, dworcach czy w zaspach śniegu. W większości były to osoby bezdomne i nietrzeźwe. Trafiły one w zależności od sytuacji do policyjnej izby wytrzeźwień lub szpitalnego oddziału ratunkowego.

W związku ze spadkiem temperatur policjanci w ramach codziennej służby podejmują działania na rzecz ujawniania osób zagrożonych wychłodzeniem. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, które ze względu na swoją specyfikę mogą stanowić pozorne schronienie. Wszystkim napotkanym osobom bezdomnym, policjanci zawsze proponują przeniesienie się do noclegowni, oferując też przewiezienie ich służbowym środkiem transportu w takie miejsce.

Policjanci apelują do mieszkańców!

Nie pozostawajmy obojętni na los osób, które zauważymy leżące na chodniku, czy śpiące na ławce. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997.

iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego