Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Szkoły Celne w Ełku
Zbliżają się święta, które część z nas spędzi poza domem. Osoby wybierające się w daleką podróż powinny pamiętać, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdźmy, czy zostały zamknięte drzwi i okna, czasem właśnie nieostrożność właścicieli zwraca uwagę złodziei. Podczas dłuższej nieobecności warto też poprosić sąsiada, aby zwrócił uwagę, czy z naszym domem nie dzieje się coś niepokojącego.

Opady śniegu, śliskie nawierzchnie dróg i szybko zapadający zmrok powodują duże utrudnienia w ruchu. W takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków panujących na drodze. Zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Pamiętajmy też o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i odpowiednim przewożeniu dzieci w samochodach (fotelik lub specjalne siedzisko).

Pamiętajmy, aby nie wsiadać za kierownice po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze.

Policjanci w czasie codziennej służby będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz reagować na wszelkie przestępstwa i nawet najmniejsze wykroczenia w ruchu drogowym.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego