Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Komenda Powiatowa Policji w Ełku ostrzega mieszkańców, szczególnie osoby starsze, przed oszustami chcącymi wyłudzić pieniądze podszywając się za pracowników administracji oferujących usługi kontroli stanu przewodów wentylacyjnych i kominowych.

Oszuści wchodzą do mieszkania i przedstawiają się jako pracownicy administracji oferując usługi kontroli stanu przewodów wentylacyjnych i kominowych, ewentualnie proponując zakup czujnika dymu. Podczas rozmowy wmawiają, że komin z różnych względów jest niedrożny. Ostrzegamy, że podczas takiej wizyty sprawcy odwracają uwagę domowników i w tym czasie przeszukują mieszkanie szukając wartościowych przedmiotów. Przed dokonaniem usługi związanej z kontrolą sprawcy proszą domownika o okazanie wydruku z renty bądź emerytury, twierdząc, że praca zostanie wykonana z dużym upustem. Najczęściej ofiarami takich przestępstw padają osoby starsze i mieszkające samotnie.

Pamiętaj!
Aby nie stać się ofiarą oszustwa trzeba kierować się kilkoma zasadami:

• nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj,
• jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Was kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok,
• jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny,
• nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów,
• nie trzymaj dużej gotówki w domu, a mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
• nie udzielaj żadnych informacji nieznanym osobom, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, wydruków z rent i emerytur, ani informacji o posiadanych wartościowych rzeczach.

W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania przestępstwa, należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego