Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Ponad 20 ełckich policjantów strzegło bezpieczeństwa tych, którzy bawili się w Sylwestra. Dla funkcjonariuszy była to jedna z najpracowitszych nocy.

Tylko do prywatek domowych i wszelkich interwencji publicznych wyjeżdżali 58 razy. 9 osób spędziło tę huczną noc w policyjnej izbie wytrzeźwień. Główną przyczyną wszelkich niepotrzebnych zdarzeń był niestety wypity alkohol.

Na ulicach dochodziło m.in. do rzucania butelkami, petardami, zaczepiania przechodniów. 9 dorosłych osób spędziło noc w policyjnej izbie wytrzeźwień. Ponadto zatrzymano 6 nieletnich pod wpływem alkoholu, z czego jeden kompletnie pijany trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali też 15-latka z narkotykami. Chłopiec posiadał przy sobie marihuanę. Nastolatek za swój czyn będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Około północy funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że pali się na jednym z balkonów. Natychmiast wysłano tam patrol. Ogień znajdował się na parterze budynku. Policjanci przy pomocy służbowej gaśnicy ugasili pożar. W mieszkaniu nie było wlaścicieli. Przyczyną zaprószenia ognia mogła być rzucona w to miejsce petrada. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okolicznosci zdarzenia.

Po godzinie 1.00 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań. Tam gość zaproszony na imprezę zdemolował gospodarzowi mieszkanie. 24-letni Michał M. wybił pięścią dziurę w drzwiach wejściowych oraz uszkodził szafkę, rzucając nią o ziemię. Teraz policjanci ustalaja wartość strat.

Ponadto w dzień przed nocą sylwestrową, dzielnicowi sprawdzali, czy nie dochodzi do sprzedaży materiałow pirotechnicznych dzieciom. Gdy obserwowali jeden ze sklepów, do lokalu wszedł 9-latek i 8-latek. Na oczach funkcjonariuszy 60-letnia ekspedientka sprzedała dzieciom petardy. Teraz kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W noc sylwestrową na drogach naszego powiatu było bezpiecznie, nie odnotowano zdarzeń z udziałem pijanych kierowców.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego