Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
W związku z panującymi niskimi temperaturami, policjanci w ramach codziennej służby patrolują obiekty, gdzie najczęściej gromadzą się bezdomni. Tylko w ciągu minionego tygodnia ełccy funkcjonariusze 44 razy skontrolowali takie miejsca. Były to głównie pustostany, ogródki działkowe, poczekalnie dworcowe.

Podczas minionego tygodnia ełccy policjanci interweniowali w stosunku do 46 osób bezdomnych. Przebywały one w różnych miejscach, głównie na terenie pustostanów i dworca. Tylko jedna z tych osób została przewieziona do noclegowni, natomiast pozostali bezdomni nie chcieli skorzystać z oferowanej im pomocy. 7 osób bezdomnych trafiło do policyjnej izby wytrzeźwień w związku z tym, iż znajdowali się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

Policjanci apelują do mieszkańców!

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia, czy też wiek nie mogą o siebie zadbać, czy też nie mają schronienia. Nie pozostawajmy obojętni na los osób, które zauważymy leżące na chodniku, czy śpiące na ławce. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego