Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Ełcka Policja ostrzega mieszkańców, szczególnie osoby starsze, przed wyrachowanymi złodziejami. Przestępcy kradną pieniądze z mieszkań, podczas gdy właściciel jest w domu.

Sprawcy podszywają się za pracowników administracji, oferujących usługi odśnieżenia dachu, usunięcia sopli, czy kontroli stanu przewodów wentylacyjnych bądź kominowych. Oszuści wchodzą do mieszkania i przedstawiają się jako pracownicy administracji, oferując usługi kontroli stanu przewodów wentylacyjnych i kominowych, bądź odśnieżenia dachu, czy usunięcia sopli. Ostrzegamy, że podczas takiej wizyty jeden sprawca zagaduje właściciela mieszkania, natomiast drugi w tym czasie sprawdza zaśnieżenie dachu. Wykorzystując nieuwagę gospodarza, sprawcy przeszukują mieszkanie szukając wartościowych przedmiotów. Najczęściej ofiarami takich przestępstw padają osoby starsze i mieszkające samotnie. W tym tygodniu ełcka policja odnotowała już jedno podobne zdarzenie.

Pamiętaj! Aby nie stać się ofiarą oszustwa trzeba kierować się kilkoma zasadami:

- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj;

- jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Was kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;

- jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny;

- nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów;

- nie trzymaj dużej gotówki w domu, a mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym;

- nie udzielaj żadnych informacji nieznanym osobom, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, wydruków z rent i emerytur, ani informacji o posiadanych wartościowych rzeczach.

W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania przestępstwa, należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego