Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 1 lipca 2022 roku, imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Szkoły Celne w Ełku
Wśród ponad 100 ekip balonowych, które wezmą udział w Festiwalu Balonów w Szwajcarii w miejscowości Château-d'Oex, znajdzie się balon z logo Ełku.

W dniach od 23 do 31 stycznia ponad 100 balonów z 20 krajów spotyka się co roku na niebie w Szwajcarii ponad miejscowością Château-d'Oex w kantonie Vaud.

Wśród nich latać będzie balon z logo Ełku z załogą Benkowski Balloon Team przedstawicielem współorganizatora ubiegłorocznych II Mazurskich Zawodów Balonowych w Ełku oraz III Mazurskich Zawodów Balonowych Ełk 2010, które odbędą się w dniach 5-8 sierpnia 2010.

Od 1978 roku miłośnicy balonów na gorące powietrze spotykają się właśnie tutaj, żeby poszybować nad Alpami. To największe takie spotkanie w Europie. W tych dniach niebo nad wioską mieni się różnymi kolorami i formami, a chętni mogą skorzystać z lotów turystycznych. Codziennie do przelotów zapraszają balony o różnych formach oraz zeppeliny.

W czasie zawodów trwających 7 dni "ełcki balon" wykona, między innym, wspólnie z pozostałymi uczestnikami zawodów nocny pokaz przed 30.000 publicznością z całej Europy.

UM Ełk
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego