Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 28 maja 2020 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Szkoły Celne w Ełku
Jedyna polska ekipa w balonie z logo Miasta Ełku zajęła III miejsce na największym europejskim Festiwalu Balonów odbywającym się w szwajcarskiej miejscowości Château-d'Oex.


Powiększ zdjęcie
W dniach 23 - 31 stycznia ponad 100 balonów z 20 krajów spotyka się co roku na niebie w Szwajcarii ponad miejscowością Château-d'Oex w kantonie Vaud. Jest to największe takie wydarzenie w Europie. Miłośnicy balonów spotykają się tutaj od 1978 roku, żeby poszybować nad Alpami.


Wśród ponad 100 ekip balonowych, które wzięły w tym roku udział w Festiwalu Balonów, znalazł się balon z logo Miasta Ełku z załogą Benkowski Balloon Team. Ekipa jest przedstawicielem współorganizatora ubiegłorocznych II Mazurskich Zawodów Balonowych w Ełku oraz III Mazurskich Zawodów Balonowych Ełk 2010, które odbędą się w dniach 5-8 sierpnia 2010 r.

Po wielu różnych konkurencjach Ełk City Team zajął ostatecznie III miejce.

Przypomnijmy, iż 24 stycznia odbyła się pierwsza konkurencja, w której "ełcki balon" zajął najlepszą lokatę rzucając marker 2 m od celu. W kolejnym locie, którego celem był przepiękny średniowieczny zamek położony w Gruyere ok. 25 km od pola startu w Château-d'Oex pilot balonu Ełk - Jurek Czerniawski (wielokrotny Mistrz Polski, trener kadry polskiej) - osiągnął również najlepszy wynik rzucając marker 2 m od celu!

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego