Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Starostwo Powiatowe w Ełku wraz z Dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nawiązało współpracę z Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Druskiennikach (Litwa) w celu wspólnego pozyskania środków unijnych na transgraniczną współpracę sportową młodzieży.

9 lutego delegacja z Ełku gościła u partnera litewskiego. Podczas spotkania dopracowano szczegóły projektu „Mała turystyka transgraniczna - wielka sprawa społeczna”, planowanego do dofinansowania w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Operacyjnego Polska Litwa. Projekt przewidziany do realizacji podczas sezonu letniego 2010 ma na celu m.in. zorganizowanie na Jeziorze Ełckim zawodów smoczych łodzi. Powiat Ełcki chciałby tym samym zainicjować coroczne rozgrywki w tej rzadko spotykanej dziedzinie sportu.

W ramach projektu planowane są także zawody młodzieżowe w Druskiennikach. Dodatkowo planowane są prace architektoniczno-projektowe na terenie MOS w Ełku oraz CITiB w Druskiennikach, mające na celu rozbudowę obiektów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego