Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci tylko wczorajszego dnia, przy panujących bardzo trudnych warunkach drogowych, spowodowanych obfitymi opadami śniegu i zamieciami śnieżnymi, zatrzymali dwóch kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się prowadzić auta.

W trakcie kontroli drogowej 34-latek miał ponad pół promila, a 50-latek 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 16.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda fiestę. W trakcie dokonywania czynności okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkometrem wykazało u 34-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej inny samochód tej samej marki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie 50-letniego kierowcy.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat, natomiast za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu kara aresztu i grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 3.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego