Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
W ciągu kilku ostatnich lat liczba pracowników Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku zmniejszyła się z 1200 do 560 osób.

Kolejne zarządy, aby uchronić firmę przed likwidacją, opracowywały programy naprawcze polegające głównie na zwalnianiu pracowników.
Prezes Rasiński zaczął zarządzać firmą pod koniec ubiegłego roku. Do końca 2010 r. chciał zwolnić kolejnych 68 pracowników. Wypowiedzenia otrzymało już 30 z nich. Dalsze zwolnienia wstrzymano, prezes został odwołany.

Na jego miejsce powołano Edmunda Sokołowskiego, wcześniejszego prezesa ZEM-u. Nowy prezes o redukcji zatrudnia na razie nie wspomina, bo zakład ma nowe zamówienia i będzie potrzebował rąk do pracy. Jest szansa, że osoby zwolnione w tym roku, wrócą na swoje stanowiska.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego