Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 28 maja 2020 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Łodzi, który działając metodą "na wnuczka", wyłudzał od starszych osób znaczne kwoty pieniędzy.

Od grudnia ubiegłego roku ełccy policjanci odnotowali kilka przestępstw, polegajacych na wyłudzeniach pieniędzy metodą "na wnuczka". Za każdym razem sprawca działał podobnie, a na swoje ofiary wybierał osoby zamieszkujące samotnie. W trakcie rozmowy telefonicznej podawał się za członka rodziny i zwracał się z prośbą o pilną pożyczkę. Jedna z pokrzywdzonych straciła w ten sposób 15 tysięcy złotych.

Śledczy przez cały czas analizowali sposób działania sprawcy i przebieg jego rozmów. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z policjantami w całym kraju w celu kojarzenia podobnych przestęspstw i typowaniu potencjalnych sprawców.

W środę policjanci zapukali do drzwi 38-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna był zaskoczony, nie spodziewał się wizyty stróżów prawa w swoim mieszkaniu. Policjanci cały czas ustalają wspólników 38-latka i sprawdzają ile oszustw ma na swiom koncie.

Śledczy na podstawie zebranych materiałów już wiedzą, że w powiecie ełckim mężczyzna ten wyłudził 15 tysięcy złotych, a także próbował oszukać trzy inne osoby na blisko 30 tysięcy złotych.

Ponadto 38-latek był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, odbywał też karę pozbawienia wolności. Ponadto policjanci ustalili, że podejrzany dokonywał oszustw w czasie warunkowego zwolnienia z zakładu karnego.

W piątek decyzją sądu 38-latek został aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego