Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 4 października 2023 roku, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Szkoły Celne w Ełku
Coraz więcej osób stara się o odszkodowania od zarządców dróg.

Urwane zawieszenie, a w najlepszym razie zgubiony kołpak - dziurawe ulice, które do tej pory szczelnie przykrywał śnieg, są zmorą kierowców w Ełku. Ale narzekają również piesi. Odwilż w dzień a przymrozki w nocy powodują, że chodniki są śliskie, nie ciężko o upadek zakończony złamaniem.

W takich sytuacjach warto ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub uszkodzenie auta.

Z powodu takich właśnie zdarzeń w ciągu niespełna dwóch miesięcy, do ełckiego magistratu trafiły już 4 wnioski o odszkodowanie. To tyle ile przez cały ubiegły rok.
- W tym roku wszystkie wnioski dotyczyły uszczerbku na zdrowiu - powiedział Włodzimierz Szelążek zastępca prezydenta Ełku.

A jak wygląda sytuacja w gminie Ełk?
- W ubiegłym roku ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie jednemu kierowcy za uszkodzenie misy olejowej - poinformował wójt gminy Ełk Antoni Polkowski.

Aby ubiegać się o tego typu odszkodowanie należy we wniosku opisać wszystkie szczegóły dotyczące wypadku. W przypadku uszczerbku na zdrowiu konieczne jest też zaświadczenie lekarskie. Wniosek o odszkodowanie należy przekazać właściwemu zarządcy drogi. Jest nim, w zależności od kategorii drogi - gmina, powiat, województwo lub Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego