Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Rusza modernizacja powiatowego stadionu przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Władze Powiatu Ełckiego podpisały dzisiaj umowę z konsorcjum firm Unipol oraz Tamex, wykonawcą inwestycji.


Powiększ zdjęcie
Modernizacja powiatowego stadionu lekkoatletycznego wraz z kompleksem obiektów sportowych przy ZS nr 1 pochłonie w sumie 4 mln 700 tysięcy złotych, finansowana jest ze środków własnych powiatu ełckiego. Starostwo stara się jednak o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Inwestycja obejmuje modernizację płyty głównej stadionu lekkoatletycznego tj. budowę bieżni 4 torowej na okrężnej o długości 400 m i 6 torowej na prostej o długości 100 i 110 m. Ponadto planowana jest budowa boiska głównego do piłki nożnej o wymiarach 60 x 90m. Wśród planowanych urządzeń lekkoatletycznych zaprojektowano: rzutnię do rzutu dyskiem, rzutnię do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu kulą, skocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku o tyczce, skocznię do skoku wzwyż, odcinek bieżni do biegu z przeszkodami - rów z wody.

W ramach inwestycji planowana jest także budowa boiska wielofunkcyjnego na potrzeby: boiska do piłki ręcznej 20x40 m, boiska do koszykówki 15x28 m, boiska do siatkówki 9x18 m (2 sztuki) oraz modernizacja dwóch istniejących kortów tenisowych, oświetlenie obiektów sportowych, ogrodzenie obiektów sportowych, budowa trybun widowiskowych, montaż wyposażenia sportowego trwale mocowanego do podłoża oraz zakup wyposażenia ruchomego. Na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego obiektów sportowych zostanie zaadaptowany partner budynku byłego, szkolnego laboratorium chemicznego.

Planowane zakończenie inwestycji to koniec czerwca 2011 roku.

iS
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego