Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
NFZ jest winny Pro Medice ponad 600 tys. zł.

Nadlimitowe świadczenia na kwotę sześciuset tysięcy złotych wykonał tylko przez pierwsze dwa miesiące tego roku ełcki szpital Pro-Medica.

Najgorzej wygląda sytuacja osób z nowotworami. Szpital nie przyjmuje na chemioterapię nowych pacjentów, wyznacza późniejsze terminy i przekazuje listę placówek oddalonych od Ełku, w których chorzy mogą liczyć na leczenie. Przyjmowani są tylko pacjenci, którzy kontynuują chemioterapię.

Ta trudna przede wszystkim dla pacjentów sytuacja dotyczy jednak nie tylko chemioterapii. Na wszystkich oddziałach dokonuje się oceny pacjentów pod kątem pilności wykonania świadczeń.

Niestety szpital sam nie jest w stanie rozwiązać problemu. Władze placówki czekają na wsparcie z Narodowego Funduszu Zdrowia, a te niewiadomo kiedy przyjdzie.

- Środki będą, ale dopiero gdy fundusz je pozyska - mówi Magdalena Mil rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Rzeczniczka dodaje, że problemy finansowe NFZ zaczęły się już w ubiegłym roku ze względu na bardzo niskie wpływy składek zdrowotnych.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego