Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 listopada 2019 roku, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Trzy złote medale i jeden brązowy przywieźli Ełczanie z Mistrzostw Europy Viet Vo Dao rozgrywanych w Padovie we Włoszech.

Powiększ zdjęcie
W dniach 27-28 marca 2010 roku w Padovie we Włoszech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Viet Vo Dao. Z Polski wystartowało dziewięciu zawodników w tym sześciu z Ełku.
Tak udanego startu na imprezie tej rangi Polska ekipa dotychczas nie odnotowała. Polska zdobyła łącznie 9 medali: 7 złotych i 2 brązowe. Z ostatniej takiej imprezy do Polski trafiły tylko dwa medale.

Złoci medaliści to Adam Jankowski w kategorii do 78 kg, Paweł Guzewicz w kategorii 68 kg, Sebastian Worm junior w kategorii 68 kg. Brązowy medal wywalczył Sylwester Jankowski w kategorii do 78 kg. Piąte miejsce w kategorii do 68 kg wywalczył Michał Kuźma.

Ponadto drużynowo w konkurencji DAU TU DO w składzie Adam i Sylwester Jankowscy, Donald Smokowski oraz Łukasz Wojtkiewicz polacy zdobyli złoto pokonując w półfinale Francję 2:1 oraz w finale gospodarzy Włochów 2:1.