Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się ełccy policjanci.

W związku ze zbliżającymi się świętami na pewno planujemy dokonać większej ilości zakupów. Zachowajmy więc szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych, takich jak dworce, przystanki, sklepy, targowica. Gdy jesteśmy zajęci, bo płacimy akurat w kasie lub wchodzimy do autobusu, możemy stać się ofiarą kieszonkowca.
Dlatego pamiętajmy:
- torebki i plecaki najlepiej trzymać blisko ciała,
- pieniądze i dokumenty należy nosić w wewnętrznych kieszeniach,
- nie pokazujmy portfela z większą ilością pieniędzy,
- unikajmy sztucznego tłoku.

Część osób spędzi święta poza domem. Osoby wybierające się w daleką podróż powinny pamiętać, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdźmy, czy odpowiednio zostały zamknięte drzwi i okna, czasem właśnie nieostrożność właścicieli zwraca uwagę złodziei. Podczas dłuższej nieobecności warto też poprosić sąsiada, aby zwrócił uwagę, czy z naszym domem nie dzieje się coś niepokojącego.

Osoby wybierające się w podróż samochodami, przed wyjazdem powinny sprawdzić stan techniczny pojazdu, wyposażenie samochodu oraz potrzebne dokumenty. Należy też pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i odpowiednim przewożeniu dzieci w samochodach (fotelik lub specjalne siedzisko). Przed podróżą nie spożywajmy alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze.

Policjanci w czasie codziennej służby będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz reagować na wszelkie przestępstwa i nawet najmniejsze wykroczenia w ruchu drogowym.

Lany poniedziałek
Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „lany poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy przede wszystkim zachować umiar. Pamiętajmy, że niejednokrotnie zabawa z wodą przeradza się w chuligańskie wybryki. Wówczas osoby za takie zachowanie mogą odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej, zniszczenie mienia bądź zakłócenie porządku publicznego.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego