Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
3 maja 2010 r. (poniedziałek)
godzina 18:00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 40zł / 45zł


Irena Jarocka dla wielu jest ikoną polskiej piosenki. Charyzmatyczna, wrażliwa, przebojowa. Obdarzona głosem o unikalnej, ciepłej barwie, bezbłędnie trafiającym do serc słuchaczy. Wiele płyt wydanych w Polsce i za granicą, dziesiątki przebojów. Ich tytuły każdy wymieni jednym tchem. Kto nie zna „Wymyśliłam Cię”, „Motylem jestem”, „Gondolierów znad Wisły”, „Kocha się raz”, „Nie wrócą te lata”, „Odpływają kawiarenki” czy wielu innych Jej piosenek.

Debiutowała w 1968 roku na festiwalu w Sopocie piosenką „Gondolierzy znad Wisły”. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki, laureatka wielu plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkę roku. Śpiewała u boku takich gwiazd jak Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Michael Legrand czy zespół ABBA.

Próbowała także swoich sił jako aktorka. U boku serialowego Stefana Karwowskiego zagrała piękną kusicielkę i piosenkarkę u szczytu kariery, Irenę Orską, w kinowym hicie „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka”. Była ucieleśnieniem wszystkich cech postaci stworzonej przez reżysera Jerzego Gruzę. Po latach artystka potwierdziła swe aktorskie umiejętności w Teatrze Polskim w Waszyngtonie, grając z powodzeniem w sztuce Mrożka „Piękny widok”.

W 2008 roku ukazała się długo oczekiwana nowa płyta Ireny Jarockiej, będąca efektem współpracy dwóch pokoleń twórców. Oprócz czterech kompozycji Seweryna Krajewskiego, dwóch Jarosława Kukulskiego, znajdują się na niej utwory młodszej generacji kompozytorów: Adama Abramka i Pawła Sota, Marcina Nierubca i Ilony Europy. Autorami tekstów są Jacek Cygan, a także m.in. Edyta Warszawska i Katarzyna Jamróz. Pod koniec 2008 roku zdobyła „Laur elegancji” przyznawany najelegantszej Polsce przez włoskiego projektanta mody Vinicio Pajaro.

Irena Jarocka znana jest z występów scenicznych pełnych dynamiki energii, bliskiego kontaktu z publicznością. Na koncertach śpiewała utwory w 8 językach, w różnych, w różnych stylach: od popu, przez rock, country, french chanson, broadway, aż po jazz. Jest osobą przepełnioną zaraźliwą radością życia. Dzieli się nią nieprzerwanie ze swoją publicznością.

„Kiedy śpiewam z głębi serca, ludzie czują moją duszę. Amerykanie często mówią mi po koncertach, że nawet jeśli nie rozumieją słów, czują moje piosenki przez skórę. To najpiękniejsze, co może usłyszeć artysta”.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego