Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach, policjanci ruchu drogowego zaczęli dzisiaj działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”.

W okresie świątecznym wiele rodzin wyrusza samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Wypadki, które wtedy odnotowuje policja charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny, bardzo często także dzieci. Dlatego w dniach od 2 do 5 kwietnia br. ełccy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem oraz fotoradar mobilizują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Przypominamy zatem kierowcom, że prowadząc pojazd odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie powinni być świadomi, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy zapinają pasy bezpieczeństwa albo nie godzą się aby jechać z kierowcą, który wcześniej pił alkohol.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego