Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku

Festiwal Tańca Współczesnego IMPRESJE

16 - 18 kwietnia 2010 r.16 kwietnia 2010 r. (piątek)
Kielecki Teatr Tańca
JAZZ DANCE Back and Forth
godz. 19.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 20 zł

JAZZ DANCE Back and Forth to nieoceniona, sparafrazowana artystycznie lekcja historii tańca jazzowego w świecie Zachodu - od jego korzeni po modern jazz i new style. Spotkanie z wielkimi postaciami świata muzyki i tańca, takimi jak Leonard Bernstein, Josephine Baker czy Missy Elliott. Kolejne przemiany tanecznego jazzu podkreślone stylizowanymi historycznie kostiumami i muzyką ówczesnych lat...


17 kwietnia 2010 r. (sobota)
Teatr Tańca ZAKRĘCONEGO
WKRĘTA
godz. 19.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 15 zł

WKRĘTA jest opowieścią o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu własnej tożsamości. Każdy z bohaterów zakładając maskę, tworzy nową niepowtarzalną historię, obnaża w niej uczucia i postrzeganie świata. Próba wejścia w cudzą skórę okazuje się zgubna. Dopiero zjednoczenie wszystkich stylów, form i osobowości pozwala stworzyć jedną zgraną, barwną oraz różnorodną całość. Wszystko oprawione jest w muzykę dobrze znaną dla widza. Jest to celowy zabieg. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w naszym tańcu drogę do poznania samego siebie i przekona się, że zawsze warto pozostać sobą. Najważniejsze aby intencje były szczere!


18 kwietnia 2010 r. (niedziela)
Teatr Tańca FLEX
ONA – BYĆ MOŻE JA
godz. 19.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 15 zł

Spektakl dotyczy różnych etapów życia kobiety, ukazanych na podstawie losów kilku bohaterek. Losy te przeplatają się i zazębiają, stanowiąc poniekąd obraz życia jednej osoby. Punktem wyjścia do tej historii było poczucie jedności, ale też pewnej samotności w przeżywaniu doświadczeń, które są wspólne dla wielu z nas. W spektaklu wykorzystano różnorodne techniki tańca m. in.: jazz dance, taniec współczesny, demi klasyka.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego