Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Za milion 750 tysięcy złotych można zostać właścicielem krzyżackiego zamku. Przetarg na zakup ełckiego zamku odbędzie się 8 czerwca o godz. 10 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ełku.


Powiększ zdjęcie
Trzynastowieczny zamek znajduje się w centrum miasta, na wyspie Jeziora Ełckiego. Zabytek od lat stoi pusty i niszczeje.
Zgodnie z planem zagospodarowania tego terenu może tam powstać hotel lub inny obiekt oferujący usługi turystyczne. Przyszły inwestor musi zaadaptować zamek w ciągu 5 lat.

Czerwcowy przetarg będzie kolejną próbą sprzedaży zamku. Na sprzedaż zostaną wystawione prawo własności do budynków i prawo użytkowania wieczystego do gruntów. Po renowacji zamku właściciel będzie mógł wykupić również prawo własności do gruntów.

Poprzednie przetargi miały charakter ofertowy, czyli ewentualny nabywca przedstawiał kwotę, jaką może zapłacić za nieruchomość, nie znając propozycji konkurentów. Obecnie przetarg jest ustny nieograniczony i nieruchomość zostanie sprzedana temu, kto więcej wylicytuje. Cena wywoławcza to 1 mln 748 tys. 300 zł.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego