Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Policjanci zatrzymali Pawła B., który napadł na 21-letnią kobietę. 29-latek przewrócił ofiarę, po czym zażądał od niej wydania pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Łupem sprawcy padło 100 złotych.

Do zdarzenia doszło w piątek kilka minut przed północą. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni Paweł B. zaatakował 21-latkę kiedy wracała sama do domu. Napastnik przewrócił kobietę, po czym zażądał od niej wydania pieniędzy i telefonu komórkowego. Sprawca zabrał 100 złotych i uciekł.

Osoby, które przechodziły akurat obok i słyszały wołanie o pomoc, powiadomiły o zdarzeniu policję. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ełckiej policji. Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli znanego im z widzenia Pawła B., który odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. 29-latek na widok radiowozu zaczął uciekać, ale już po kilku minutach pościgu był w rękach policjantów. Podejrzany trafił do policyjnej celi. Był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę rano sąd na wniosek prokuratora aresztował Pawła B. na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo 29-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego