Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
Pod Obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta Ełku wystawiono zdjęcie Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W tym miejscu Prezydent Lech Kaczyński złożył kwiaty i spotkał się z mieszkańcami miasta w czasie wizyty w Ełku, która odbyła się 25 maja 2009 roku.


W hołdzie zmarłemu Prezydentowi oraz wszystkim ofiarom katastrofy w środę 14 kwietnia o godz. 17.40 zapraszamy do wspólnego zapalenia zniczy oraz złożenia kwiatów. W tym symbolicznym geście uczestniczył będzie prezydent Ełku oraz Radni Rady Miasta.

Po tej ceremonii nastąpi przejście do Katedry św. Wojciecha w Ełku na uroczystą Mszę Świętą w intencji ofiar katastrofy. Mszy, która rozpocznie się o godzinie 18.00, przewodniczył będzie J.E. Ks. Biskup Romuald Kamiński.


Wielu ełczan składa również hołd ofiarom, poprzez wpisanie się do księgi kondolencyjnej, która wyłożona jest w małej sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku (parter, pok. nr 20). Wpisywać się można do soboty 17 kwietnia w godzinach 7.30 - 21.00. W czasie zeszłorocznej wizyty w Ełku Prezydent Lech Kaczyński właśnie w tej sali spotkał się z dziennikarzami mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich.

Przed wejściem do sali konferencyjnej można oglądać wystawę zdjęć z wizyty Prezydenta RP w Ełku.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego