Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Oficjalna delegacja miasta Ełku w dniach od 9 do 11 kwietnia 2010 r. gościła w mieście Orbassano we Włoszech. Podczas spotkania przedstawiciele miast podpisali deklarację o współpracy.

Orbassano to 20 - to tysięczne miasto, położone niezwykle malowniczo w regionie Piemont, w prowincji Turyn we Włoszech. Delegacja Ełku do Orbassano wyjechała na zaproszenie Burmistrza Orbassano Eugenio Gambetta. W delegacji udział brali: Artur Urbański - Zastępca Prezydenta Miasta, przedstawiciele Rady Miasta Ełku, przedsiębiorców, studentów, Koła Naukowego "POLACCO - ITALIANO", działających w Ełku organizacji pozarządowych, zespół Tygiel Folk Band, grupa Jumper Steps i Piotr Karpienia.

W sobotę 10 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Ełku i Orbassano, podczas którego debatowano nad zagadnieniami dotyczącymi przyszłej współpracy. Uwieńczeniem rozmów było podpisanie Paktu Przyjaźni pomiędzy naszymi miastami w zakresie rozwijania głębokiej więzi i trwałej wymiany kulturalnej i społecznej pomiędzy Samorządami oraz mieszkańcami, w celu lepszego wzajemnego zrozumienia i współdziałania.

Kilka minut po godzinie 9.00 do biorących udział w debacie dotarła informacja o wypadku samolotu pod Smoleńskiem i śmierci Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i wszystkich pasażerów samolotu lecącego uczcić pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie. Mieszkańcy Orbassano otoczyli ełczan wsparciem i otuchą, potrzebną w trudnych dla wszystkich Polaków chwilach. W sobotę 10 kwietnia i niedzielę 11 kwietnia odprawione zostały msze święte w intencji ofiar wypadku pod Smoleńskiem.

Spotkanie w Orbassano współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach programu "Europa dla obywateli".

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego