Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Jutro 20 kwietnia w Ełku Mszą Świętą w Katedrze św. Wojciecha i uroczystościami na Placu Katedralnym ełczanie uczczą pamięć ofiar zamordowanych 70 lat temu w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku.

W uroczystościach weźmie udział m.in.: Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur, Starosta Ełcki Krzysztof Piłat, posłowie, przedstawiciele służb mundurowych, delegacje z ełckich szkół, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Już o godz. 11:00 na Placu Katedralnym ustawionych zostanie 9 tablic pamiątkowych ku czci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Procesją z Placu do Katedry rozpoczną się uroczystości, które w całości poprowadzi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur. Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy ponownie udadzą się na miejsce, gdzie obok Katedry posadzony zostanie dąb pamięci.

Wieczorem o godz. 18:00 w Ełckim Centrum Kultury zaprezentowane będzie widowisko słowno-muzyczne "IN MEMORIAM" w wykonaniu zespołu Marzycielki działającego przy Zespole Szkół nr 6 w Ełku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących wziąć udział w tych uroczystościach.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego