Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Nietypowe zawiadomienie o oszustwie przyjęli ełccy policjanci. Ofiarą oszustów padł 21-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna chciał kupić marihuanę, po transakcji okazało się jednak, że zapłacił 15 tysięcy za zawiniątko ze skrawkami papieru.

W poniedziałek do komendy policji zgłosił się 21-latek. Twierdził, że dokonano na nim rozboju w trakcie zakupu samochodu. Sprawcy mieli przy użyciu przemocy zabrać mu 15 tysięcy złotych.

W trakcie zeznań pokrzywdzony jednak przyznał się, że zdarzenie miało całkiem inny przebieg. Chciał kupić marihuanę, umówił się więc z czterema mężczyznami nad jeziorem. Tam doszło do transakcji. W domu natomiast pokrzywdzony zorientował się, że zamiast narkotyków kupił zawiniątko z papieru o wadze około 1 kilograma. W ten sposób 21-latek stracił 15 tysięcy złotych.

Policjanci w ciągu kolejnych dni zatrzymali wszystkich sprawców tego zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali też część straconych przez pokrzywdzonego pieniędzy.

Czterech mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat usłyszało zarzuty oszustwa. Teraz grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego