Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
„16 tyś. maili w sprawie Krajowej 16-stki” - rusza akcja obrony finansowania remontu drogi z Ełku do Olsztyna.

Droga Krajowa nr 16. łączy Ełk ze stolicą województwa - Olsztynem. Zagrożona jest budowa 100 kilometrowego odcinka z Mrągowa przez Orzysz do Ełku. Okazało się, że wcześniej przyznane pieniądze na te budowę są potrzebne w innych częściach kraju.

Z taką decyzją nie zgadzają się lokalni samorządowcy oraz parlamentarzyści. Powstał projekt wysłania do Ministerstwa Infrastruktury maili w proteście przeciwko planom rządu.

W Ełku akcję koordynuje poseł PiS Wojciech Kossakowski.
- Akcja polegać będzie na wysłaniu przez każdego kierowcę e-maila protestacyjnego na internetowy adres Ministerstwa Infrastruktury. Pokażmy, że jako użytkownicy dróg i mieszkańcy regionu możemy działać razem. Niech taka akcja bezpiecznego protestu będzie włączeniem „świateł ostrzegawczych” skierowanych na urzędników - apeluje poseł Wojciech Kossakowski.

-Droga Krajowa nr 16 jest szansą rozwojową całego regionu. Jest podniesieniem standardu życia i w szerszej perspektywie dotyka także osób ciągle nie posiadających samochodu, których w naszym regionie jest większość. Dla tak ważnego celu możemy chyba lekko złamać przepisy etykiety internetowej? Dobre wychowanie w przypadku ekstremalnej biedy regionu może zostać wyprzedzone, nawet na ciągłej linii walki o lepszy los mieszkańców Warmii i Mazur - dodaje poseł.


„16 tyś. maili w sprawie Krajowej 16-stki”
Instrukcje do wysyłania e-maili w akcji:

Adres internetowy ministerstwa:
info@mi.gov.pl

Temat wiadomości:
„protest w sprawie Drogi Krajowej nr 16”

Treść e-maila:
„Do Ministerstwa Infrastruktury

Jako mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego włączam się do ruchu drogowego przeciwko odebraniu Nam Drogi Krajowej nr 16. Budowa tej drogi jest szansą dla naszego regionu i na tej drodze nikt nie może nas wyprzedzić. Jako mieszkańcy tej ziemi posiadamy "prawo pierwszeństwa przejazdu", gdyż nasz region jest zaniedbany przez kolejne ekipy rządowe. Prosimy o "zielone światło" od Ministerstwa Infrastruktury dla Drogi Krajowej nr 16.”

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego