Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Osiedla Grunwaldzkie i Leśne już niebawem zmienią się nie do poznania, przejdą kompleksową modernizację wodociągowo-kanalizacyjną i drogową.

Mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego oraz Leśnego (na Szybie), już w tym roku doczekają się nie tylko kanalizacji ściekowej i deszczowej, ale nowych ulic i chodników.
Osiedle Leśne
W ślad za inwestycją wodociągowo-kanalizacyjną finansowaną z Unii Europejskiej, samorząd miasta już za własne pieniądze zmodernizuje sieć ulic.
W II kwartale bieżącego roku rozpocznie się przebudowa ulic: Świerkowej, Leśnej i Dębowej, a w III - ulic: Krótkiej i Sosnowej.

Inwestycja sfinansowana zostanie z budżetu miasta Ełku. Wykonawstwem zajmie się firma wyłoniona w drodze przetargu, na który wpłynęło 5 ofert. (najniższą na kwotę 1 109 716 zł złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe EŁMEX Sp. Z o.o. w Ełku). Rozstrzygniecie przetargu nastąpi w połowie maja.


Osiedle Grunwaldzkie
W bieżącym roku w II kwartale rozpocznie się budowa ulic: Juranda, Długosza, Jagienki i Księżnej Anny. W III kwartale pracownicy drogowi zajmą się nawierzchnią dróg na ulicach Danusi i Książąt Mazowieckich, a w ostatnim ulicami Zbyszka z Bogdańca i Zawiszy.
W roku 2011 w I kwartale rozpoczną się prace drogowe na ulicy Królowej Jadwigi, a w II i III - Księcia Witolda i Maćka z Bogdańca.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nawierzchni ulic, chodników i ścieżek rowerowych z kostki betonowej. W wielu miejscach pojawią się trawniki i krzewy. Wybudowana zostanie nowa linia oświetleniowa.

Koszt modernizacji drogowych na osiedlu wyniesie 2 450 000 zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu miasta Ełku. Przebudowę dróg realizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o. o. z Gołdapi.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego