Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach, policjanci ruchu drogowego zaczęli działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”.

Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby wyjazdy wszystkim minęły bezpiecznie.
Ełccy policjanci przygotowali też łodzie i rowery, którymi rozpoczną służbę podczas najbliższego weekendu.W okresie długiego majowego weekendu kierowcy muszą spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Już od 30 kwietnia policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczny weekend”, które potrwają do 3 maja br. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem oraz fotoradar mobilizują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci pełniący służbę na drogach zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Funkcjonariusze będą także reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów, z uwagi na większą liczbę tych pojazdów na drogach oraz stwarzane przez nich bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Przypominamy zatem kierowcom, że prowadząc pojazd odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie powinni być świadomi, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy zapinają pasy bezpieczeństwa albo nie godzą się aby jechać z kierowcą, który wcześniej pił alkohol.

Policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wypoczywających mieszkańców oraz osób odwiedzających nasz region, będą patrolowali także tereny przywodne. Będą to nie tylko służby zmotoryzowane, ale również piesze, patrole z psami służbowymi, patrole rowerowe oraz przy pomocy łodzi policyjnych.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego