Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Przez cały długi majowy weekend ełccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”.

Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze obecni byli na ulicach i trasach całego powiatu. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 318 pojazdów i nałożyli 59 mandatów karnych. Dotyczyły one głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach i niestosowania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, głównie za niesprawny stan techniczny pojazdów. Dodatkowo policyjny fotoradar zarejestrował 118 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci wyeliminowali z ruchu 15 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 52-latek. W niedzielę w Prostkach mężczyzna kierując vw vento stracił panowanie pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie 52-latka.

Ponadto przez cały długi majowy weekend policjanci interweniowali 76 razy w miejscach publicznych, a 21 razy w miejscach zamieszkania. W związku z zakłóceniem porządku do policyjnej izby trafiło 19 osób, a 8 osób zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie.

iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego