Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 18 sierpnia 2019 roku, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Przez cały długi majowy weekend ełccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”.

Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze obecni byli na ulicach i trasach całego powiatu. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 318 pojazdów i nałożyli 59 mandatów karnych. Dotyczyły one głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach i niestosowania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, głównie za niesprawny stan techniczny pojazdów. Dodatkowo policyjny fotoradar zarejestrował 118 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci wyeliminowali z ruchu 15 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 52-latek. W niedzielę w Prostkach mężczyzna kierując vw vento stracił panowanie pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie 52-latka.

Ponadto przez cały długi majowy weekend policjanci interweniowali 76 razy w miejscach publicznych, a 21 razy w miejscach zamieszkania. W związku z zakłóceniem porządku do policyjnej izby trafiło 19 osób, a 8 osób zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2019 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego