Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 7 lipca 2020 roku, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Szkoły Celne w Ełku
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który pijany wbrew zakazowi kierował samochodem i spowodował kolizję. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Na szczęście ani jemu ani trzem pasażerom nic się nie stało.

W sobotę po północy dyżurny policji otrzymał anonimowy telefon, że w Ełku na ulicy Gdańskiej Mercedes Sprinter wjechał w ogrodzenie posesji. Ponadto z samochodu miało uciekać kilka osób. Natychmiast wysłano tam patrol policji. Funkcjonariusze w pobliżu auta zatrzymali czerech pijanych mężczyzn. Na początku żaden z nich nie przyznawał się do kierowania busem. Policjanci szybko ustalili, który z mężczyzn prowadził mercedesa.

Sprawcą kolizji okazał się 21-latek. Mając dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Wiózł trzech kolegów. Na ulicy Gdańskiej w okolicy skrzyżowania z ulicą Sikorskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. W konsekwencji auto zjechało na chodnik, a następnie w zarośla i uderzyło w metalowe ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Teraz 21-latkowi za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym i kierowanie wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto podejrzany poniesie też konsekwencje za spowodowanie kolizji.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego