Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Juwenalia w Ełku już wkrótce! Dołącz do nas koniecznie! Ełk, 20-23 maja.

Juwenalia to tradycyjne święto studentów, odbywające się corocznie w okresie majowym. Przez lata ukształtowało się wiele zwyczajów z nim związanych. Symbolem, który rozpoczyna zabawę, jest przekazanie przez władze kluczy do bram miasta na znak, że w najbliższych dniach będą nim rządzić studenci. Oficjalne rozpoczęcie juwenaliów w naszym mieście oraz przekazanie kluczy do bram miasta odbędzie się na plaży miejskiej 21 maja 2010 r. (piątek) o godz. 21:00.

Ełk, jako sześćdziesięciotysięczne miasto i główny ośrodek edukacyjny, gospodarczy i turystyczny regionu, nabiera w ostatnich latach również statusu miasta akademickiego. Juwenalia wpisały się już na stałe w kalendarz ełckich wydarzeń. Od kilku lat młodzi, otwarci i pomysłowi ludzie zajmują się ich organizacją, co też czynią w tym roku. Juwenalia w Ełku nie odbyłyby się bez współpracy samorządów czterech ełckich uczelni wyższych i zaangażowania Ełckiego Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów. Wsparcia udzielają nam Urząd Miasta Ełku, Ełckie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Program trzydniowej imprezy jest bardzo rozbudowany i każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczniemy w czwartek o godz. 9:00 tradycyjną już Wampiriadą, czyli akcją oddawania krwi. O 12:00 chętni będą mogli wybrać się na spływ kajakowy Rzeką Ełk: z Miluk do Jeziora Ełckiego. A o 18:00 w Kubie Malibu wieczór filmowy. Piątek to dzień rywalizacji sportowej, konkursów oraz koncertów na Plaży Miejskiej. O 12:00 - turniej bowlingowy w Kręgielni&Pub Kula Hula, a już od 18:00 moc zabawy na plaży miejskiej - konkursy z mega atrakcyjnymi nagrodami (np.: drukarka ze skanerem czy dysk twardy - przenośny 160 GB Verbatim), będą też warsztaty z uczestnikami grupy tanecznej JumperSteps, a zagrają dla nas: Amatorzy Kwaśnych Jabłek, Pure old rock n roll Stars, Dj Radecky i niekwestionowana gwiazda wieczoru - zespół Blenders. Po koncercie zapraszamy na imprezę z cyklu Szał Baj Najt do Białego Żagla, gdzie będziemy bawić się w stylu wielkiego sycylijskiego wesela. To nie tylko świetna atmosfera, szalona zabawa i dobry humor, ale i konkursy z nagrodami, jak np. wybór consigliere wieczoru na podstawie najbardziej szałowego przebrania. Sobota to niestety ostatni dzień naszego święta, ale rozrywek z pewnością nie zabraknie. Od 9:00 zapraszamy na imprezę do WSG (ul. 11 Listopada 24). W godzinach 12:30 - 15:00 osoby pełnoletnie i chętne do świetnej zabawy, będą mogły wziąć udział w grze ulicznej - pt. Mission Imposible. Celem poszczególnych kilkuosobowych zespołów będzie dotarcie do wszystkich stanowisk kontrolnych, rozmieszczonych na terenie całego miasta, gdzie będą wykonywali konkretne zadania oraz otrzymywali kolejne wskazówki i ponumerowane kartki, które niezbędne będą do wykonania zadania finałowego. Sobota to także Majówka Studencka w Sypitkach, gdzie zawiezie nas kolejka wąskotorowa, a na miejscu wszyscy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych grach i zabawach animacyjnych, a także bawić się przy ognisku w rytm dobrej muzyki. Po powrocie do Ełku koniecznie trzeba wybrać się na Hawaii Party w Castle Club Berliński, gdzie każdy będzie mógł poczuć się jak na rajskiej plaży, bo kolejna impreza z cyklu Szał Baj Najt w majowym wydaniu, to dyskoteka w gorącej hawajskiej stylizacji. Oczywiście nie zabraknie promocji dla studentów, fantastycznych pokazów tańca hula w wykonaniu Aniołków Czarliego oraz konkursów. Do zgarnięcia mnóstwo fantastycznych nagród, a te najbardziej wystrzałowe powędrują ponownie do najlepiej przebranych.

Na tym kończy się tegoroczna oferta juwenaliowa. Z pewnością nie zabraknie świetniej muzyki, dobrej zabawy, ciekawych gier i śmiesznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, jak przystało na studenckie wydarzenie roku! Trzy dni zabawy to doskonały moment zarówno do spotkań ze znajomymi, jak i promocji firm, uczelni i wydarzeń kulturalnych.

Agnieszka Łask
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego