Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja budynku przy ulicy Wojska Polskiego 69a. Dzięki temu już w lipcu drugi blok komunalny przy promenadzie zyska nowy atrakcyjny wygląd.

Ulica Pułaskiego to trakt wiodący wzdłuż promenady miasta od ulicy Wojska Polskiego przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych do wylotu w ulicę Zamkową. Od ponad 10 lat powstają tu kamienice, które swoją architekturą nawiązują do zabudowań z początku XX wieku.

Estetykę psuły dwa budynki komunalne, które wybudowano ponad 30 lat temu. Odpadająca elewacja i socrealistyczna architektura nie wpisywała się w pierzeję ulicy Pułaskiego. Dlatego władze miasta podjęły decyzję o gruntownej modernizacji budynków.

Na początku września 2009 roku zakończyły się prace remontowe pierwszego budynku komunalnego przy ul. Pułaskiego 2. Dzięki tej modernizacji blok zyskał atrakcyjny wygląd.

W następnym tygodniu rozpoczną się prace związane z remontem drugiego budynku przy ul. Wojska Polskiego 69a.

Wykonana zostanie nowa elewacja (wraz z dociepleniem), która również nawiązywać będzie do pruskiego muru. Pojawi się również nowy dach spadzisty, wymienione zostaną okna, a część elewacji pokryta zostanie płytką. Do budynku doprowadzone zostanie również centralne ogrzewanie. Koszt modernizacji budynku wyniesie 224 359 zł. Prace zakończą się w połowie lipca.

iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego