Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 5 lipca 2022 roku, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Szkoły Celne w Ełku
Policjanci zatrzymali 14-letniego miłośnika broni. Nastolatek strzelał z repliki karabinu maszynowego do puszek, lamp i znaków drogowych. Chłopiec plastikową kulką o średnicy 6 mm trafił w szyję kobiety wsiadającej do samochodu. Na szczęście zakończyło się na niewielkim zasinieniu.


foto: KPP Ełk
Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzona wsiadając do samochodu w pewnym momencie usłyszała odgłos wystrzału i poczuła ból szyi. Zorientowała się wtedy, że uderzyła w nią plastikowa kulka o średnicy 6 mm. Jak się później okazało, w mieszkaniu jednego z nastolatków trzech chłopców urządziło sobie zabawę repliką karabinu maszynowego. Strzelali z okna do puszek, lamp i znaków drogowych.

Policjanci ustalili, że to jeden z 14-latków trafił kobietę w szyję. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie do strzelania wyglądem przypominające broń oraz plastikowe kulki.

Teraz 14-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego