Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 5 lipca 2022 roku, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Szkoły Celne w Ełku
Starosta Ełcki Krzysztof Piłat z Iwoną Okseniuk i Dorotą Kozłowską – nauczycielkami z Zespołu Szkół nr 6 im. M.Rataja w Ełku zdobył dla Powiatu Ełckiego Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za zwycięstwo w konkursie gotowania zupy rybnej „Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny”. Nagroda przypadła za szafranową zupę rybną.

II Regionalne Święto Ryby, organizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Hotelem Anders odbyło się 5 czerwca 2010 roku w Starych Jabłonkach. Kulinarny konkurs najlepszej potrawy rybnej i gotowanie zupy rybnej w kociołkach to główne atrakcje święta ryby. Uczestnicy, oprócz degustacji konkursowych potraw, brali udział w zawodach spławikowych dla dzieci, łapaniu pstrągów gołymi rękami oraz wielu innych atrakcjach, których zakończeniem był koncert zespołu Enej na plaży Hotelu Anders.

Panie Iwona Okseniuk i Dorota Kozłowska, które starosta zaprosił do swojej drużyny, sztuką kulinarną zajmują się zawodowo. Są autorkami opracowań wykorzystywanych w edukacji. Uczą młodzież tej apetycznej sztuki. W czasie konkursu praktycznie potwierdziły swój kunszt i znajomość ogółu zagadnień związanych z przygotowywaniem potraw w sposób smaczny, pożywny i estetyczny. Uznanie jury dla ich umiejętności wróży powodzenie centrum hotelarsko-gastronomicznemu, które rusza 1 września 2010 roku w ZS nr 6 w Ełku, gdzie między innymi autorkami programów i nauczycielkami są zwyciężczynie.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego