Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 5 lipca 2022 roku, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Szkoły Celne w Ełku
Od początku maja ełccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ponad 50 autokarów przewożących dzieci i młodzież. W trzech przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Ełccy policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież wyruszają w podróż. W działania te aktywnie włączyli się również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Policjanci podczas kontroli sprawdzają przede wszystkim stan techniczny i wyposażenie pojazdu, wymagane dokumenty, a także stan trzeźwości kierowcy. Tylko od początku maja tego roku skontrolowano już ponad 50 autokarów. W trzech przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego ze względu na zły stan techniczny pojazdów. W jednym autokarze nie domykały się drzwi, a w innych stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. Przewoźnicy w takich sytuacjach byli zmuszeni podstawić zastępcze autokary.

Cały czas istnieje możliwość skontrolowania autobusu, którym wyjeżdżają na wycieczkę nasze pociechy. Potrzebę taką należy zgłosić Komendzie Powiatowej Policji w Ełku najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 87-621 82 00 lub 87-621 82 18. Policjantów należy też wezwać niezwłocznie w przypadku wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego autokaru.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego