Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Tylko w jeden dzień policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich jechał motocyklem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ostrzegają, że będą bezwzględni wobec pijanych kierowców!

W poniedziałek dzielnicowi z Kalinowa zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich około godziny 13.00 kierował fordem escortem po drodze krajowej nr 16. Badanie trzeźwości wykazało prawie jeden promil alkoholu w organizmie 39-latka. Następnie po godzinie 20.00 w Romanowie dzielnicowi zatrzymali rowerzystę jadącego „wężykiem”. 51-latek miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów.

Z kolei policjanci z Ełku około godziny 16.00 zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Kawasaki. Kierowca zwrócił uwagę funkcjonariuszy gdyż jechał bez kasku. Ponadto na ulicy Przemysłowej nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Podczas kontroli okazało się, że 41-latek jest pijany. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 41-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz OC.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego