Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku oraz Oficyna wydawnicza "Stopka" w Łomży mają zaszczyt zaprosić na promocję książki Anny J. Boharewicz-Richter "SZCZĘŚLIWY BRZEG"

11 czerwca 2010 r., godz. 18.00

Autorka prosi, aby Goście zamiast kwiatów składali datki na rzecz Fundacji "OTUlony nadzieją".


Anna Boharewicz-Richter - Ełczanka roku 2004

Urodziła się 2 grudnia 1926 roku w Ongirach na Litwie Kowieńskiej. Tam też spędziła lata dzieciństwa. Po wielu perypetiach powojennego zamieszania, udało się rodzinie Boharewiczów dotrzeć do Ełku. Było to w listopadzie 1945 roku. Od tamtej pory życie naszej bohaterki nabrało innego znaczenia i wartości. Rozpoczęło się na nowo budowanie "domu" rodzinnego.

W charakterze nauczycielki pracowała dwa lata. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ekonomicznej we Wrocławiu i długoletnim pracownikiem różnych przedsiębiorstw w Ełku. Na emeryturze zaczęła pisać. Jej wielką pasją są podróże. Anna Boharewicz - Richter od wielu lat zajmuje się gromadzeniem wspomnień o życiu ełczan, wskazując na wielokulturowość naszego regionu, ukazując ludzi zwyczajnych i nadzwyczajnych, którzy tworzyli historię naszego miasta.

Jest autorką książki "Korzenie" - opisującej ciekawe losy ełckich powojennych osadników, opisującej także budowanie naszej lokalnej społeczności i "Zatoki wichrów" - 88 tekstów, a każdy jest historią losów ludzkich. Autorka podkreśla, że "każdy w swoim życiu zmaga się z wichrami w zatoczce swego miejsca na ziemi". Dlatego jej bohaterowie to zwykli i niezwykli ludzie oraz Ełk - miasto trzynastu mostów. Opisuje i mieszkającego w nim byłego komendanta powiatowego policji, i ordynatora z miejscowego szpitala, i emerytkę -esperantystkę, i księdza -poetę. To opowieści niezwykle ciepłe, pełne dobrych wspomnień autorki o ludziach i miejscach. Ponadto Pani Boharewicz znana jest mieszkańcom miasta z licznych artykułów w lokalnej prasie, mówiących o wydarzeniach i interesujących ludziach żyjących pośród nas.

iS (MBP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego