Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
„I Mazurski Wyścig na ¼ mili” jest nowością w Ełku i regionie północno - wschodniej Polski. To pierwsze w tym roku uliczne wyścigi na ¼ mili.

Zawody odbędą się 20 czerwca w godzinach 8-18. Będzie to równocześnie otwarcie obchodów 585 -lecia Ełku. Miejsce zawodów to obwodnica miasta Ełku - od ronda im. Jerzego Cichowicza do ulicy Kolonia. Podczas całego wyścigu w parku maszyn będzie trwała prezentacja aut oczekujących na start. Czas ten umilać będzie zaplecze cateringowe, muzyka na żywo i wiele innych atrakcji, jak na przykład stunt motocyklowy, czy wybory miss mokrego podkoszulka. Po raz pierwszy w Ełku będzie możliwość skoku na bungee z wysokości 50 metrów.

Wyścigi są bardzo efektowne i cieszą się szerokim zainteresowaniem zarówno wśród kierowców jak i kibiców, którzy chętnie spędzają swój wolny czas korzystając z tej formy rozrywki. Na imprezie będą się ścigać najszybsze samochody w Polsce. Przewidywany jest udział ok 100 - 150 aut z całego kraju. Część z pojazdów jest profesjonalnie przygotowana tylko i wyłącznie do wyścigów równoległych.

Drag racing w Polsce szerzej znany jest jako wyścigi równoległe na ¼ mili to zawody polegające na równoczesnym przejeździe ze startu zatrzymanego dwóch samochodów lub motocykli na dystansie dokładnie ¼ mili, czyli 402,36 metrów w jak najkrótszym czasie. Oba pojazdy pokonują prosty odcinek ulicy lub toru. W tym przypadku, zawodnicy wystartują na obwodnicy miasta.

Organizatorem wyścigu jest portal turystyczny mazuryinfo.com, Urząd Miasta Ełku oraz Ełcki Tubing Klub Stowarzyszenie ESSA. Głównym patronem wyścigu jest prezydent miasta Ełku. Wyścig od strony technicznej zabezpiecza SSS, czyli Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego, które organizuje imprezy tego typu w całym kraju.

iS
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego